Sarmısaklı ıspanak kavurma

4 yorum var

ıspanak kavurma

Ispanak ile ilgili takıntılarımızı aşmalıyız diye düşünüyorum. Sadece zeytinyağlı ya da kıymalı yapmayı bırakıp daha farklı sulara yelken açmalıyız. Salatalarda çiğ olarak kullanmak ya da hafifçe kavurmak ilk anda söyleyebileceklerim. The Gracious Pantry blogunun sahibi de öyle düşünüyor olmalı.

Orijinal tarifin yazarı, bu tarz hazırlanmış ıspanağın somon balığının yanında servis edildiğine şahit olmuş ve bayılmış. İlk somon yapışımda deneyeceğime and içiyorum. Belki azıcık da fırında patates iyi gider yanına. Harika!

Malzemeler:

1 demet taze soğan
3 diş sarmısak
1 yemek kaşığı zeytinyağı
4 bardak taze ıspanak (biz yarım demet diyelim)

Yapılışı:

Doğranmış taze soğan ve sarmısağı zeytinyağında 1-2 dakika soteleyin. Ispanağı da ekleyin ve fazla öldürmeden pişirin. Tarifte verilmese de azıcık tuz ister diye düşünüyorum.

Çok basit, tarif bile istemez aslında, altı üstü sarmısaklı ıspanak kavurma. Ama yine de zihin açıcı diye düşündüğüm için paylaşmak istedim. Afiyetle…

4 yorum var

 1. Avatar photo
  ugurbocegi

  basit duruyor ama hafif bişey oluyor güzel bişey..balık yanına hiç düşünmemiştim değişik..gerçekten denemek lazım tat açısından 🙂

 2. aydinulku

  ellerinize saglik hem bu yemek hem de sayfa icin cok sahane olmus,ben de geldim burdayim sevgilerle…

 3. Avatar photo
  shane

  çok teşekkür ederiz, hoş geldiniz. yemeklerinizi bekliyoruz.

 4. Avatar photo
  shane

  ben ilk fırsatta deneyeceğim. ıspanağı böyle hafif diri kalmış şeklinde çok seviyorum.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, ?

Yorum ekleyebilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Attribution

Thank you for this delicious recipe, The Gracious Pantry. We hope you don’t mind us sharing it with Turkish food lovers. Please contact us, if you do.