2lokma’ya yazı gönderirken…

3 yorum var

2lokma

Sevgili mutfak düşkünleri… 2lokma’ya içerik alırken, aslında olması gereken tarza geçiş yaptık. Bize tarif gönderirken, malzemeleri ve yapım aşamaları metin olarak buraya aktarmanızı, “bloguma buyrun” diyerek link vermekle yetinmemenizi rica edeceğiz. Bazılarınız zaten bu şekilde gönderiyor, ama herkesin böyle yapmasını bekliyoruz artık. Bu nedenle yazı gönderme alanında bununla ilgili bir uyarı göreceksiniz. Dikkate almanızı isteriz.

Pek çoğunuzun blogu var ve gönderdiğiniz tarifler zaten orada bulunuyor. Durum bu ise, bize kopyala-yapıştır ile değil, farklı cümleler ile yazı yollamanızı istemek durumundayız. Zira aynı metnin bire bir başka bir yerde yayınlanması, o siteyi Google gözünde kopyacı durumuna düşürüyor ki bu da iyi bir şey değil. O nedenle özgün metin yayına almalıyız.

Tariften başka eğer bilgi yazıları yollayacak iseniz, durum yine benzer şekilde.

Bu değişiklik, Ayın Aşçısı etkinliği ile ilgili bir fark yaratmayacak.

Ve elbette ki, yazınızın içinde ister ilgili tarifin / bilginin olduğu sayfanın ister ana sayfanızın linkini verebilirsiniz. Başka bir sitede kendi blogunuza link yer alması her zaman için iyidir.

Bekliyoruz… 2lokma’yı daha keyifli ve yararlı hale getirmek için bazı değişiklikler planlıyoruz, kısa zaman içinde onları da göreceksiniz.

Not: Şu an onaya gönderilmiş durumda bekleyen yazılar oldukları gibi yayına alınacak, o nedenle eski sistemle yayına alınmış biraz daha yazı görecek olmanız normal. 

Görsel 10marifet’ten.

3 yorum var

 1. Avatar photo
  hlym

  Ben önlüğü çok beğendim 🙂

 2. Avatar photo
  hlym

  Gerçi elbiseyede benziyor 🙂

 3. Avatar photo
  shane

  önlük gerçekten harika 🙂 biz de elbiseye benzetiyoruz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, ?

Yorum ekleyebilmek için giriş yapmanız gerekiyor.