Biberiyeli fırında tavuk, enfes!

3 yorum var

biberiyeli tavuk

Yapılışı:

Fırını önceden 225 dereceye ısıtıyoruz. Tavuğu temizleyip yıkıyor, kağıt havlu ile kuruluyoruz. Göğüs kısmı yukarı bakacak şekilde fırına dayanıklı kabımıza yerleştiriyoruz. Soğan, sarmısak ve taze otları tavuğun içine yerleştiriyoruz. Tavuğun her yerini zeytinyağı ile ovuyoruz. Tuzu, biberleri ve sarmısak tozunu bir kasede karıştırıp tavuğun her yerine ellerimizle sürüyoruz. Ayaklarını birbirine bağlayabiliriz, böylelikle içindekiler kolayca dökülmez. 1.5 – 2 saat pişiriyoruz tavuğumuzu. Eğer hemen kahverengi bir hal almaya başladıysa alüminyum folyo ile sarabiliriz. İşler normal ilerliyorsa, tavuğu çıkardıktan sonta folyo sarma işlemini uyguluyoruz ve en az 10 dakika bu şekilde bekletiyoruz.

*

Attribution:
Thank you for this delicious recipee, The Comfort of Food. We hope you don’t mind us sharing it with Turkish food lovers.

« Gelelim yapılışına ki o da çok kolay

3 yorum var

  1. yogayapanbalik

    merhaba, ben pişirirken önce 1 saat fırın poşetinde pişiriyorum. daha sonra poşetten çıkarıp kızarmasını sağlıyorum. böylece daha sulu bir tavuk oluyor ve kemiğinden ayrılarak dağılmıyor.

  2. shane

    ben de en basitinden öncesinde uzun süre haşlayıp sonra fırına veriyorum. yine de bunun görünümünü çok daha tatmin edici buldum. sizin yöntemi de deneyeceğim yogayapanbalik, teşekkürler.

  3. aysel

    Bende alüminyum folyoya sarıp fırına veriyorum olumlu sonuçlar çıkıyor 🙂 Nar gibi kızarıyor 🙂

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, ?

Yorum ekleyebilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Attribution

Thank you for this delicious recipe, The Comfort of Cooking. We hope you don’t mind us sharing it with Turkish food lovers. Please contact us, if you do.