Üyelik ve Kullanım Şartları

ÜYELİK VE KULLANIM ŞARTLARI

2lokma.com internet sitesi 10MARİFET A.Ş.’ne ait olup, kayıtlı kullanıcıların kendi hazırladıkları veya kullanım hakkına sahip oldukları moda, güzellik, sağlık, bakım, dekorasyon konulu çalışmaların, site ziyaretçileri ve kullanıcılarıyla paylaşılmasına imkan sağlayan bir internet sitesidir.

Bu çerçevede site kullanıcılarımıza sunduğumuz imkan, hizmet ve ayrıcalıklardan aşağıda yer alan kullanım koşulları çerçevesinde faydalanmanız mümkündür. Sitemizi ziyaret ederken ve/veya üye (kayıtlı kullanıcı) olurken dikkat etmeniz gereken hususlar, sahip olduğunuz hak ve yükümlülükler aşağıda yer almaktadır.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz esnada ve/veya sitemize üye olurken sizden talep edilen kişisel bilgilerden hangilerinin ne koşullarda kullanılabileceği, gizlilik sözleşmesinde yer almakta olup, http://10marifet.org/gizlilik-sozlesmesi adresinde yer alan gizlilik sözleşmesini incelemenizi öneririz.

Sitenin kullanım koşullarını önceden bildirim olmaksızın değiştirme hakkı mevcut olduğundan bu sayfayı sıklıkla incelemenizi tavsiye ederiz. (Bu sayfa en son 04.06.2012 tarihinde güncellenmiştir.)

1. ÜYELİK HESABINIZ

1.1. 2lokma.com içeriğine, fotoğraf, tarif, metot, yazı, görsel ve ürün eklemek, diğer üyeler tarafından eklenen ürünlere ilişkin yorum yapmak ve bu ürünlere ilişkin bilgileri üyelik hesabınız içerisinde arşivlemek, diğer üyelerle mesajlaşmak gibi ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, kayıtlı üyeler için geliştirilecek yeni imkanlardan faydalanmak için siteye üye olmanız gerekmektedir.

1.2. 2lokma.com’a, ana sayfada bulunan “KAYIT” bölümüne girerek, seçeceğiniz kullanıcı adı ve e-posta adresi ile üye olabilirsiniz. Üyeliğinizin tamamlanması için, sisteme kayıt olurken girmiş olduğunuz e-posta adresine, girmiş olduğunuz kullanıcı adınız ve sistemin belirleyeceği ilk şifreniz gönderilecektir.

1.3. 2lokma.com, kullanıcı hesabınızın güvenliği için gereken azami dikkati gösterecektir, ancak kullanıcı hesabınızda kayıtlı bilgilerin ve şifrenizin güvenliği şahsen sizin sorumluluğunuzdadır. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi ve üçüncü kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması da dahil her türlü kötü niyetli kullanımından şahsen sorumluluğunuz bulunmakta olup, kötü niyetli kullanımdan kaynaklanan her türlü hukuki ve cezai yükümlülük size aittir. Bu nedenle, güvenliği için öncelikli olarak, e-posta adresinize 2lokma.com tarafından gönderilecek ilk şifreyi değiştirmenizi öneririz.

1.4. 2lokma.com’un veya hizmet aldığımız kişi veya şirketlerin kusurundan dolayı yaşanabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda, 2lokma.com’un sorumluluğu bulunmamakta olup, kaybolan bilgi ve verilerin yeniden girilmesi sorumluluğu üyelere aittir. Bu nedenle, verilerinizi korumak üzere kendi önlemlerinizi almanızı öneririz.

1.5. 2lokma.com, hizmetlerinin yapısını tarafınıza önceden bildirim yapmaksızın zaman zaman değiştirebilir ve/veya hizmetleri veya bazı özelliklerini geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir.

1.6. 2lokma.com, sitede yer alan içerik, hizmet, imkan ve sair unsurların yayınının devamlılık arz etmesine önem göstermekle birlikte, yayının ve/veya site üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair garanti vermemektedir. Böyle bir durumda 2lokma.com’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

1.7. 2lokma.com’da kayıtlı üyelik hesabınızı, bilgi@2lokma.com adresine e-posta göndererek kapatmanız mümkün olup, tarafınızdan sunulan içeriğin yayınına devam edilmesine veya yayına son verilmesine karar verme hakkı 2lokma.com’a aittir. Kapatılması için talepte bulunulan üyelik hesabı kapatıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilemez.

2. TELİF HAKLARI VE ALINTI SINIRI

2.1. Sitede eriştiğiniz herhangi bir içeriğe ve bu sayfaların tasarımında ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan fikri mülkiyete konu her türlü multimedya içeriğe ilişkin (açıkça telif haklarının devredildiğinin belirtildiği durumlar hariç) olarak yalnızca şahsi kullanım hakkınız vardır.

2.2. Tüm mali hakları 2lokma.com’a ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımın dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlama izniniz ve/veya hakkınız bulunmamaktadır.

2.3. 2lokma.com’da yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için sitemizin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, sitede yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması yazılı iznimiz olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.

2.4. Üye tarafından 2lokma.com’da yayınlanmak üzere sunulan her türlü içeriğin tüm haklarının üyeye ait olduğu veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde üyenin kullanma hakkının bulunduğu kabul edilir. Yayın hakkına sahip olmadığınız içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlamanız gerekmekte olup, aksi halde 2lokma.com’un uğrayabileceği tüm zararı tazmin etmek zorunda kalabilirsiniz.

2.5. Üye 2lokma.com’da yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, içeriğe ilişkin telif haklarını 2lokma.com’a geri dönülmez olarak devretmekte, uluslararası alanda geçerli, süresiz ve bedelsiz tam lisans hakkı vermektedir. Bu lisans, çoğaltma, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar dahil olmak üzere her türlü araçla yayınlama ve işlenme hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali hakları kapsamaktadır.

3. BAĞLANTILAR
2lokma.com’un içerikte yer alan bağlantı, yönlendirme (link vs.) veya iliştirilmiş içeriğe ilişkin sorumluluğu bulunmamaktadır. Site bu bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, bunların virüs vs. zararlı bir öğe içermediği, doğru ve hukuka uygun olduğu gibi fakat bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, içeriğine ilişkin olarak hiçbir bir garanti vermemektedir.

4. SORUMLULUKLAR

4.1. 2lokma.com’da yayınlanmak üzere sunduğunuz her türlü içeriğin hukuka uygun olması gerekmekte olup, buna ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk tarafınıza aittir. Sunduğunuz içeriğin hukuka aykırılık teşkil etmesi halinde, şikayet üzerine söz konusu içerik 2lokma.com tarafından, tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yayından çıkartılabilir.

4.2. Sitede bulunduğunuz veya siteyi kullandığınız sürece bu metinde yer alan kuralların tamamını, bütün olarak kabul etmektesiniz. Söz konusu kurallara aykırı hareket etmeniz, üye olurken vermiş olduğunuz bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, kullanım koşullarına aykırı hareket etmeniz, hizmeti kötü niyetli kullandığınızın tespit edilmesi, birden fazla üyelik hesabı oluşturmanız veya 2lokma.com’un gerekli görmesi halinde, siteyi kullanımınız engellenebilir veya üyeliğiniz gerekçe gösterilmeksizin sona erdirilebilir. 2lokma.com’un ayrıca hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.

4.3. Site üzerinden diğer kullanıcılar veya sair kişilerle mesaj, e-posta gibi yollarla iletişim kurarken hukuka uygun hareket etmeniz, herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin kişilik, marka ve mali haklarına aykırı hareket etmemeniz, salt reklam amaçlı veya rahatsız edici (küfür, iftira, hakaret, pornografik içerik vs.) mesaj, içerik, dosya veya başkaca veri göndermemeniz gerekmektedir. Bu ilişkiler nedeniyle oluşan ihtilaflardan, bu ilişkilerden kaynaklanan maddi veya manevi kayıplarından doğrudan ve/veya dolaylı olarak sitenin, site yönetiminin ve çalışanlarının hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, site üzerinden bağlantı kurduğunuz şahıslarla kurduğunuz şahsi veya ticari ilişkiler ve bunlara ilişkin dolaylı veya doğrudan neticeleri siteyi bağlamamaktadır.

4.4. 2lokma.com’un, bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hakkını ya da koşulunu uygulamaması, bu tür hakkın ya da koşulun muafiyeti olarak varsayılmayacaktır. Bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi durumunda, bu Kullanım Koşulları’nın geri kalan hükümleri tam olarak etkili ve etkin kalacaktır.

4.5. 2lokma.com’un kullandığı yazılımlar ile ilgili bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden dolayı 2lokma.com’a sorumluluk yüklenemez.

4.6. Üye, diğer üyelerin veya ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları veya veri tabanlarını bozacak veya işlemez hale getirecek hiçbir eylemde bulunamaz.

4.7. Sitemizin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf edilmekle birlikte, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs geçmesi ihtimali bulunmaktadır. Her ne kadar ortalama bir bilgisayar kullanıcısının aldığı en basit önlemlerden biri olan antivirüs yazılımı kullandığınız varsayılsa bile, yine de zarara uğramanız halinde, uğrayacağınız zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla bilgisayarınızın veya programlarınızın hasar görmesi) dolayı sitemizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenlerle sitemizden talepte bulunulamaz.

4.8. Herhangi bir zarar oluşmasını engellemek için aşağıda linki yer alan ücretsiz yazılımdan yararlanmanız mümkün olup, verilen linkten ulaşacağınız içeriğin güvenilirliğine ilişkin sorumluluğumuz bulunmamaktadır. http://www.microsoft.com/security_essentials/

5. HAKSIZ REKABET VE MARKA HUKUKU AÇISINDAN

5.1. 2lokma.com, 10MARİFET A.Ş.’ne ait bir marka olup, ilgili mevzuat gereğince korunmaktadır. 2lokma.com marka haklarının tarafınızdan ihlal edilmesi halinde yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

5.2. 2lokma.com, oluşturduğu veya yer sağladığı içeriğin kanuna uygun olmasına özen göstermekte olup, hukuka aykırı olduğunu düşündüğünüz bir içerik söz konusu ise veya 2lokma.com ile ilgili herhangi başka bir sorununuz hakkında bilgi@2lokma.com e-posta adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

5.3. Sitemizde yer alan kullanım koşullarına ilişkin olarak bilgi@2lokma.com adresine göndereceğiniz görüş ve öneriler, her türlü ticari kaygıdan bağımsız olarak özenle incelenmektedir.

ÜYELİK VE KULLANICI ŞARTLARINI OKUDUM VE KABUL EDİYORUM.